خیانت همسر و راه و رسم لوطی گری

خاله من وقتی متوجه خیانت همسرش شد مثل همه زنها به طلاق فکر کرد. اما او دو فرزند داشت.

وقتی همسری خیانت می کند تکلیفش روشن است:

 باید او را رسوا کرد و از او طلاق گرفت.

در چنین مواردی احتمال قتل هم هست.  (طبق گزارشها بیشتر قتلهای خانوادگی حاصل خیانت است و بیشتر زنهایی که متهم به قتل هستند شوهرشان را به دلیل خیانت کشته اند.)

البته گاهی هم همسر فرد خیانتکار، مانند خودش سست اراده و خیانت پیشه است. در این صورت او هم فرصت را غنیمت می شمارد و مقابله به مثل می کند.

این راه حل آخر مثل این است که یک نفر به نظافت خود و خانه اهمیتی ندهد و شریک زندگی او هم کار او را تکرار کند. حتی اگر خودشان زندگی در چنین خانه ای را تحمل کنند، اول همسایه ها و به تدریج همه مردم شهر می فهمند که این خانه بوی تعفن می دهد.

قتل هم یک راه حل نیست. مثل این است که یک نفر در خانه طاعون بگیرد، آن وقت ما  خانه را به آتش بکشیم. اگر فقط خیانتکار نابود میشد باکی نبود. اما مشکل این است که خود قاتل اولین قربانی قتل است. فرزندان آنها هم نابود می شوند. کسی که پدر و مادرش قاتل و مقتول هستند، بعید است احساس خوشبختی کند. اگر فرزندی هم در کار نباشد، خانواده قاتل و مقتول که هستند. آنها دیگر رنگ خوشبختی را نمی بینند. اگر حسابش را بکنی هر قتلی یک خنجر است به روح یک جامعه. کسی که یک نفر را می کشد انسانیت را تحقیر کرده است. به تعبیر قران هر کس یک نفر را به قتل برساند مانند این است که همه انسانها را نابود کرده است.

به هر حال بیشتر افراد هنگامی که متوجه خیانت می شوند دیگر حاضر به زندگی نیستند و فورا درخواست طلاق می کنند و خائن را رسوا می کنند. این ساده ترین کاری است که می توان انجام داد. به درک که در هر طلاقی به فرزندان ضربه روحی شدیدی وارد می شود و تقریبا زندگی اقتصادی و وضعیت روانی زوجین آشفته می شود و در اقوام و در سطح جامعه مشکلات زیادی به وجود می آید.

فرد خیانتکار اگر رسوا شود، بعد از طلاق امکان ازدواج را از دست می دهد و احتمالا به یک فرد هرزه و فاسد تبدیل می شود. مگر اینکه یک نفر لوطی گری کند و بگوید من با این فردی که سابقه خیانت دارد ازدواج می کنم و از او یک انسان می سازم. قیدار رضا امیرخانی تقریبا همین کار را می کند. او از بس غیرت دارد، حتی دلالی که نامزدش را به هرزگی کشیده است پیدا می کند و به او کمک مالی می کند تا دیگر دلالی نکند. تا شهلاهای شهر را به فساد نکشد. این فداکاری را همه انسانها تحسین می کنند. قیدار امیرخانی حتی اگر موفق نمی شد که از شهلا خانم یک قیدار بسازد، باز یک زندگی سرشار از معنا داشت و در دنیا و آخرت از او به نیکی یاد می شد. همه ما دوست داریم جای قیدار باشیم. اما خیلی مرام و جوانمردی و بزرگی می خواهد. هر کسی از پس این کار بر نمی آید.

اما لوطی تر از قیدار امیرخانی کسی است که نه در قصه ها، بلکه در همین شهرهای کوچک و بزرگ، همسرش به او خیانت کرده است و او فهمیده است و بیست سال رنج کشیده است تا شاید همسرش اصلاح شود. این لوطی دیگر تو قصه ها نیست. خاله من است. او بیست سال خون دل خورد و هزار راه را امتحان کرد تا همسرش را آدم کرد. الان آنها دو نوه پاک و دوست داشتنی دارند. صورت خاله ام اندکی شکسته است. چشمهایش هم پر از دردند. اما زندگی اش سرشار از معنا و نور است. همسرش نیز کاملا زیر و رو شده است و در یکی از شهرهای جنوب به پرورش شتر مرغ مشغول است. هر وقت خاله ام را می بینم مطمئن هستم او مصداق این آیه است که هر کس یک نفر را زنده کند مانند کسی است که همه انسانها را زنده کرده است. (می دانم که خدا همه انسانها را زنده کرده است. خاله من هم کاری کرده است، که رنگ خدایی دارد. برای همین است که شوهرش او را می پرستد.)

پی نوشت:

اگر خاله موفق نمی شد از شوهرش یک انسان بسازد باز من او را می پرستیدم.

او همان انسانی است که فرشته ها به او سجده می کنند.

پی نوشت 2:

هر وقت گوشت شترمرغ می خرید یادتان باشد که خاله من چه خون دلی برای پرورش آن خورده است.

 

/ 19 نظر / 112 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدی

انصافا دمش گرم امیدوارم با اهل بیت محشور شود.زنهای اینجوری کارشون تو بهشته.باور کن این زنهای دیگه حذاقل یک چهار اون کارهایی خالت کرده رو انجام بدن.آمار طلاق نصف میشه

عمه

سلام.قیدار درکدوم شبکه میده؟لطفا بگیدحتمامیبینم[گل]

عمه

یه چیزبگم؟اینجاکه نوشتی توکه تویی بابابزرگتم فراموش میکنم.انگارپسرم اینارونوشته.چون اونم حوصله ی نازواداکشیدنو نداشت ورهاکرد[لبخند]

آرش

سلام...خیلی جالب بود....وقتی این چیزا رو میخونم میبینم هنوزم مردونگی هست.... اما وقتی میرم بیرون میبینم حماقت ها خیلی بیشتره... ای کاش همه مرد بودن... [گل] موفق باشی...

عمه

سلام.پست جدیدت کو؟نشون داده نمیشه

سید حمید

سلام ممنون قصه ی زندگی خاله تان معنی بسیار زیادی برایم من داشت ممنون که به اشتراک گذاشتید

سید@

سلام اینقدر تو بیابان نگردید... به وب ما هم ...بگردید

سيد

سلام فقط ميتونم بگم درود بر خاله شما . [گل]

نرگس

با سلام احسنت به چنین خاله ایی خدا همیشه یارو یاورش باشه موفق وموید باشین یا علی اگه لطف کنید ووبلاگ منو که با موضوع مباحثی تخصصی درباره ی سایتهای همسر یابی است با عنوان سایت همسریابی لینک کنید ومن هم شما رو لینک خواهم کرد در صورت تمایل با ایمیل در ارتباط خواهیم بود با تشکرات فراوان